BME Kompetenciatérkép segíti a kutatásokban rejlő valódi lehetőségek bemutatását

A különleges, online platform célja a BME kutatók nemzetközi láthatóságának erősítése és európai pályázati partnerkeresésének elősegítése.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem nyitott a partnerekkel való együttműködésre, és teljes mértékben jogosult a Horizon Europe programban való részvételre. A konzorciumokba való bekapcsolódást támogatja a 2022 májusban indult BME Kompetenciatérkép, melyet a supeera.eu felületén megjelent cikkben Schenk Borbála, a BME Kompetenciatérkép szerkesztője  mutat be. „A konzorciumi munkában, akármekkora feladat is a miénk, részévé válunk egy innovatív elképzeléseket fejlesztő csapatnak. A konzorciumi munkában való részvétel már önmagában is értékes szakmai tapasztalat és siker.” magyarázza Schenk Borbála, a konzorciumokba bekapcsolódást elősegítő nemzetközi láthatóság fontosságát. A BME Kompetenciatérkép gazdag információval szolgál a Műegyetem kutatóinak és kutatócsoportjainak kutatási kompetenciáiról és eredményeiről.

A teljes angol nyelvű cikk ITT olvasható.

FIEK